Teaser
12.07.2022 DEZENT
Dvě moderní klasiky

Fiat 500 je bezpochyby kulturním artefaktem. Nejnovější interpretace klasického designu z 50. let přešla na elektrický pohon, ale zároveň si zachovala ducha svého milovaného předchůdce, a to nejen z hlediska vzhledu.

Přečíst článek
Teaser
13.12.2021 DEZENT
Do zimy stylově s designy DEZENT KS, TU a TN

Mnozí si spojují termín „zlatý říjen“ s podzimními slunečními paprsky, které se stále ještě objevují nad našimi hlavami. Zkušení řidiči automobilů však myslí i na nutnost přezout včas na zimní pneumatiky.

Přečíst článek
Teaser
26.11.2021 DEZENT
Nosnost - co všechno musí automobilové kolo vydržet

Každé auto se pohybuje na čtyřech kolech, ale jen malý počet majitelů automobilů se nad samotnými koly zamyslí hlouběji. Kola jsou součástí neodpružené hmotnosti automobilu. Ráfek a disk kola významně přispívají ke stabilitě a současně chrání a drží pneumatiku naplněnou vzduchem. Souhra designu a použité technologie vytváří ideální kolo pro konkrétní automobil. Ale co vlastně nese auto? Pneumatika? Kolo? A kolik kilogramů dokáže kolo udržet?

Přečíst článek
DEZENT TZ dark alloy wheels BMW X1, X2, X3, Mercedes C-class VW T-Roc
12.11.2020 DEZENT
Dva jsou lepší než jeden

Co dělá kolo kolem? Na jedné straně je to samozřejmě design, na druhé straně se musí kolo technicky dokonale přizpůsobit vozidlu. Pro mnoho řidičů je to jen díl potřebný k dojetí do cíle. Ale měl také ladit oku s designem vozu. Stručně řečeno, vedle svého hlavního úkolu musí plnit i ty vedlejší.

Přečíst článek