Alcar

ALCAR výroba

a kvalita

Nejvyšší kvalita v technice výroby designových kol

Se svým širokým portfoliem značek AEZ, DOTZ, DEZENT, ALCAR STAHLRAD, ALCAR HYBRIDRAD a DOTZ SURVIVAL, umí ALCAR splnit každý požadavek zákazníků na aftermarketovém trhu ocelových a litých kol. Nezbytnými předpoklady pro to jsou nejvyšší kritéria kvality a průběžné monitorování dodržování těchto standardů. Všechny nové designy kol se testují pro maximální odolnost zkušebnou TÜV a navíc také vlastním oddělením kvality ALCAR předtím než se zahájí jejich sériová produkce.

Výroba litých kol
AEZ, DOTZ a DEZENT

14 až 22 palců

Denní produkce litých kol ALCAR “made in Germany”převyšuje 5 000 kol.

ALCAR Leichtmetallräder Produktion GmbH v Neuenrade (Německo) je hlavním výrobním závodem litých kol ALCAR Group. Roční výrobní kapacita závodu dosahuje 1,2 milionu litých kol, která pokrývají kompletní spektrum osobních automobilů, off-roadů a lehkých užitkových vozidel od 14 do 22' palců. Značky AEZ, DEZENT a DOTZ zároveň dodávají kola pouze na trh náhradnních dílů. Klienty jsou distribuční partneři ALCARu stejně jako celosvětoví distribuční partneři.

ALCAR STAHLRAD

Ve vlastním výrobním závodě ALCAR RUOTE SA, v italsky mluvívím regionu Švýcarska, může být vyrobeno více než 2 miliony kol ročně. Téměř 110 zaměstnanců zajišťuje každý rok přeměnu přibližně 18 000 tun vysokopevnostní oceli do produktů OE kvality. Vedle nejvyšší kvality se ocelová kola ALCAR pyšní také rychlou dostupností.

Výroba ocelových kol  "Vyrobeno v nejvyšší švýcarské kvalitě".

ISO CERTIFICATE 9001

ALCAR WHEELS GMBH má certifikovaný management kvality německým technickým certifikačním institutem TUEV. Tato certifikace je kontrolována a obnovována každý rok a garantuje průběžné vylepšování vývoje designů kol i zákaznických služeb.

Výrobní strategie

Začíná to dokonale organizovaným vývojem designu kol. Vybraní výrobní partneři (všechny společnosti musí mít certifikaci ISO 9001) věnovat pozornost nejvyšší kvalitě. Ráfky jsou průběžně kontrolovány z hlediska rozměrové přesnosti, homogenity materiálu a řízení výkonu výroby, zda nevykazují netěsnosti a vizuální vady během výroby. Před dodávkou jsou všechna kola z lehkých slitin testována společností TÜV Germany na nejvyšší zatížení. Zde se kola testují se zvýšeným zatížením na zkušebním zařízení pro ohyb v oběhu. V tomto testu je kolo zatíženo 200 000 změnami zatížení. V dalším testu je kolo zatíženo pouze mírně zvýšeným zatížením s přibližně 1 800 000 změnami zatížení. Rovněž probíhá tzv. „Nárazová zkouška“, při které se simulují kolize s obrubníkem. Tyto zkušební podmínky nejsou nikdy dosaženy během provozu na vozidle a kolo nemusí po všech těchto zkouškách vykazovat žádné změny nebo praskliny! Pouze po úspěšném dokončení všech těchto testů bude kolo dodáno z našeho distribučního skladu v Siegburgu (Německo) zákazníkům po celém světě. Tento testovací postup a neúnavný vývoj všech designových kol na trhu charakterizují politiku kvality ráfků AEZ, DOTZ & DEZENT. To nám umožňuje splnit požadavky našich zákazníků k maximální spokojenosti a nadále udržovat nejvyšší technické standardy v konstrukci kol z nejkvalitnějších slitinových kol.

ALCAR STAHLRAD

Jako evropský lídr na trhu s náhradními díly pro ocelová kola ALCAR Wheels GMBH vyrábí interně nebo v úzké spolupráci s předními světovými výrobci. Ve vlastním výrobním závodě ALCAR Ruote SA lze ročně vyrobit více než 2 miliony kol, což slouží podstatné části celkové poptávky. Továrna se nachází nedaleko města Lugano ve švýcarském kantonu Ticino. Převzato společností ALCAR Holding GmbH v roce 1995 a dnes je největším hlavním výrobním místem pro ocelová kola v rámci skupiny ALCAR. Historicky se toto výrobní zařízení vždy zaměřovalo na servis následného trhu. Tato strategická orientace pokračovala i po integraci do skupiny ALCAR v posledních několika letech. Například ALCAR Ruote SA se dnes více než kdy jindy soustředí na uspokojení někdy krátkodobých fluktuujících potřeb trhu s náhradními díly. Flexibilní pracovní a výrobní metody umožňují okamžitou reakci na náhlé změny na trhu.

Výroba ocelových kol „Vyrobeno ve špičkové švýcarské kvalitě“.

ISO CERTIFIKÁT 9001

ALCAR Wheels GmbH získal TÜV certifikát ISO 9001 jako vysoce kvalifikovaný distributor kol. Toto ocenění je každoročně ověřováno a zaručuje neustálé zlepšování výroby kol a služeb zákazníkům.

Jako vedoucí společnost na evropském trhu s náhradními díly pro kola z lehkých slitin zahájila AEZ výrobu začátkem roku 2005 s plným provozem v lokalitě Neuenrade v Německu. To byl také největší stavební projekt v historii společnosti. Nově postavený závod v Neuenrade (NRW) produkuje více než jeden milion kol na celkové ploše 14 000 m². S investicí více než 13 milionů EUR bylo v regionu vytvořeno současně 50 nových pracovních míst a stále více konkurentů se soustřeďuje na snižování nákladů přemístěním výroby do zemí s nízkými mzdami. AEZ jde jiným způsobem! Značky DOTZ & DEZENT se také vyrábějí jako vlastní ochranné známky ve výrobě AEZ. Naším heslem je: „Ziskovost díky kvalitě a flexibilitě“ „Vyrobeno v Německu“ - AEZ Leichtmetallräder se zavázala Německu jako umístění.

Nejvyšší kvalita ve výrobě designových kol

Produktová strategie společnosti ALCAR BOHEMIA je dodávat kola nejvyšší kvality. Aby to bylo zajištěno, musí produkt podstoupit řadu operací a procesů, aby zajistil, že kvalita kola nadále splňuje nejvyšší standardy kvality.