Pneumatika Falken Eurowinter HS01

ALCAR je oficiálním importérem pneumatik Falken

Špičkové japonské pneumatiky za překvapivou cenu

Značka FALKEN vznikla v roku 1983 v Japonsku. Původně byla založena jako hlavní značka pro vysoce výkonné radiální pneumatiky. Její zakladatelé přitom záměrně zvolili název, který znamená dynamiku, výkon a přirozenou eleganci. Nyní, o více než tři desítky let později, je FALKEN známá, nezávislá značka, která sa zaměřuje na kvalitu výrobků a nepřetržitě ji rozvíjí prostřednictvím vývoje a testování v profesionálním motorsportu. FALKEN patří mezi nejúspěšnější výrobce pneumatik na světě. Tato vysoce výkonná značka se těší významnému postavení v rámci své japonské mateřské korporace Sumitomo Rubber Industries Ltd. a je její vlajkovou společností na mezinárodní scéně motorsportu.
 
Pneumatiky FALKEN jsou ideální volbou pro sportovní, dynamické řidiče i pro řidiče malých vozidel a automobilů střední třídy, kteří poptávají prémiovou pneumatiku za příznivou cenu. Letní pneumatiky FALKEN vyvinuté pomocí nejnovějších technologií nabízí vynikající ovladatelnost na suché vozovce, přilnavost na mokré vozovce, excelentní úroveň valivého odporu a komfortu z jízdy. Vrcholem vývoje je nejnovější pneumatika s označením AZENIS. Název Azenis je složeným slovem z Age - éra a Zenit - zenit a symbolizuje vyvrcholení vývoje pneumatik FALKEN. Divize společnosti FALKEN pro motorsport celé roky používá toto spojení pro hladké závodní pneumatiky, ale i pro jejich ručně řezané verze na středně mokrý a mokrý povrch. Názvem AZENIS je nyní označen nový prémiový dezén AZENIS FK510 a AZENIS FK510SUV, protože přesně vystihuje jeho nekompromisní, čistý funkční design a přímou inspiraci světem motorsportu. Další a neméně úspěšnou novinkou je dezén ZIEX ZE310 ECORUN, který v sobě spojuje inovativní směsi vyvinuté pro lepší bezpečnost a větší jistotu řidiče.

Falken také rozšířil paletu rozměrů zimní pneumatiky EUROWINTER HS01, která uspěla v testu časopisu Auto Bild. Falken EUROWINTER HS01již od svého uvedení na trh poskytoval vynikající výsledky v přilnavosti na sněhu a ledu i odolnosti vůči aquaplaningu a skvělou směrovou stabilitu. V testu časopisu Auto Bild dospěli hodnotitelé k závěru, že je to "vyvážená zimní pneumatika s bezpečnou ovladatelností na sněhu i suchu a vynikající odolností vůči aquaplaningu za nízkou cenu." Rozšířená řada EUROWINTER HS01 nyní pokrývá rozměry 13-20 palců.

FALKEN AZENIS FK510 ZVÍTĚZIL V TESTU LETNÍCH PNEUMATIK PRO ROK 2021 POŘÁDANÉM ADAC

Ultra-high-performance pneumatika Falken AZENIS FK510 získala další ocenění poté, co zvítězila v testu letních pneumatik pro rok 2021 pořádaném Allgemeiner Deutscher Automobilclub e.V. (ADAC). Testu se podrobily pneumatiky v rozměru 225/50R17, vhodné pro řadu středně velkých vozidel, jako jsou Audi A4 nebo Volkswagen Passat. Výsledkem je druhé vítězství modelu Falken v testu letních pneumatik pořádaných ADAC. Podle hodnotitelů ADAC pneumatiky Falken „přesvědčují svou vyvážeností“ a dosahují „špičkových výsledků“ na mokré i suché vozovce, díky čemuž dosáhly nejlepšího celkového skóre 2,1.

Podrobné výsledky testu ADAC si můžete přečíst zde:
https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/tests/reifen/sommerreifen/225-50-r17/

Leták na zimní pneumatiky Falken pro rok 2021 si můžete stáhnout ZDE