Alcar

ALCAR je oficiálním importérem pneumatik Falken

Špičkové japonské pneumatiky za překvapivou cenu

Značka FALKEN vznikla v roku 1983 v Japonsku. Původně byla založena jako hlavní značka pro vysoce výkonné radiální pneumatiky. Její zakladatelé přitom záměrně zvolili název, který znamená dynamiku, výkon a přirozenou eleganci. Nyní, o více než tři desítky let později, je FALKEN známá, nezávislá značka, která sa zaměřuje na kvalitu výrobků a nepřetržitě ji rozvíjí prostřednictvím vývoje a testování v profesionálním motorsportu. FALKEN patří mezi nejúspěšnější výrobce pneumatik na světě. Tato vysoce výkonná značka se těší významnému postavení v rámci své japonské mateřské korporace Sumitomo Rubber Industries Ltd. a je její vlajkovou společností na mezinárodní scéně motorsportu.
 
Pneumatiky FALKEN jsou ideální volbou pro sportovní, dynamické řidiče i pro řidiče malých vozidel a automobilů střední třídy, kteří poptávají prémiovou pneumatiku za příznivou cenu. Letní pneumatiky FALKEN vyvinuté pomocí nejnovějších technologií nabízí vynikající ovladatelnost na suché vozovce, přilnavost na mokré vozovce, excelentní úroveň valivého odporu a komfortu z jízdy. Vrcholem vývoje je nejnovější pneumatika s označením AZENIS. Název Azenis je složeným slovem z Age - éra a Zenit - zenit a symbolizuje vyvrcholení vývoje pneumatik FALKEN. Divize společnosti FALKEN pro motorsport celé roky používá toto spojení pro hladké závodní pneumatiky, ale i pro jejich ručně řezané verze na středně mokrý a mokrý povrch. Názvem AZENIS jsou označeny prémiové dezény AZENIS FK510, AZENIS FK510SUV a novinka AZENIS FK520, protože přesně vystihuje nekompromisní, čistý funkční design a přímou inspiraci světem motorsportu. Další a neméně úspěšnou novinkou je dezén ZIEX ZE310 ECORUN, který v sobě spojuje inovativní směsi vyvinuté pro lepší bezpečnost a větší jistotu řidiče.

Falken si na podzim 2022 připravil novou vylepšenou generaci úspěšné zimní pneumatiky EUROWINTER HS01 pod označením EUROWINTER HS02. Falken EUROWINTER HS01 již od svého uvedení na trh poskytoval vynikající výsledky v přilnavosti na sněhu a ledu i odolnosti vůči aquaplaningu a skvělou směrovou stabilitu. V testu časopisu Auto Bild dospěli hodnotitelé k závěru, že je to "vyvážená zimní pneumatika s bezpečnou ovladatelností na sněhu i suchu a vynikající odolností vůči aquaplaningu za nízkou cenu." Řada EUROWINTER pokrývá rozměry od 13 do 20 palců.

Značka Falken nově poskytuje na všechny své pneumatiky prodané do 31. 12. 2022 záruku 5 let. Podrobné informace k záruce si můžete přečíst ZDE.

VELKÝ TEST LETNÍCH PNEUMATIK AUTOBILD 2022 A TŘETÍ MÍSTO PRO FALKEN AZENIS FK510

Pneumatika Falken AZENIS FK510 získala v testu letních pneumatik od německého časopisu AUTOBILD hodnocení „příkladná“ poté, co se umístila na třetím místě v celkovém hodnocení. Pneumatika AZENIS FK510 si vedla obzvláště dobře v nejdůležitější oblasti pro vysoce výkonné pneumatiky, bezpečnosti, kde se umístila na předních příčkách v testech brzdění na mokru i na suchu.

Testem prošlo jedenáct letních pneumatik 225/45 R18, které byly na voze BMW řady 3 testovány na různých površích. Na mokrém asfaltovém povrchu, při nouzovém zastavení z rychlosti 100 km/h, měla pneumatika Falken Azenis FK510 brzdnou dráhu 47,9 m. To bylo přibližně 2 metry za vítězem této kategorie. Pneumatiky Falken se osvědčily i při jízdě po mokré trati, kdy ztrácely necelou sekundu na vítěze kategorie.

Aquaplaning je vždy klíčovým faktorem bezpečnosti pneumatik. Falken AZENIS FK510 zde prokázal své přednosti, kdy na deštěm nasáklém povrchu se s rychlostí 98 km/h více než rovnal svým konkurentům. Totéž platí pro aquaplaning v zatáčkách, kde s bočním zrychlením 3,54 m/s2 skončil Falken AZENIS FK510 čtvrtý. Kromě těchto výsledků se FK510 probojovala do první poloviny tabulky také v kategorii ovladatelnosti na suchu.

Celkový verdikt poroty u prémiové pneumatiky Falken zněl: „dobrý výkonnostní potenciál, velmi dobré bezpečnostní rezervy při aquaplaningu, stabilní jízdní vlastnosti na mokré vozovce, sportovní, dynamická ovladatelnost na suchu, krátká brzdná dráha na mokrém i suchém povrchu a dobrý jízdní komfort“. Výsledkem bylo celkové třetí místo v testu a hodnocení „příkladná“.

FALKEN ZIEX ZE310 ECORUN V TOP 5 VE VELKÉM TESTU 50 LETNÍCH PNEUMATIK PRO ROK 2022 

Velkému testu se podrobilo 50 pneumatik v rozměru 215/55 R17, které byly zevrubně vyzkoušeny na voze Volkswagen Passat. Po úvodním testu bezpečnosti a brzdění se 21 nejlepších pneumatik podrobilo dalším individuálním testům. A jak si vedla v jednotlivých zkouškách pneumatika Falken ZIEX ZE310 ECORUN? Obsadila první místo v aquaplaningu, třetí místo získala za boční přilnavost na mokru a páté místo v aquaplaningu v zatáčkách, díky čemuž se stala jednou z nejbezpečnějších v testu. Tyto výsledky nejsou dílem náhody, protože 4drážkový design použitý ve vzorku běhounu testované pneumatiky má poměrně velkou kontaktní plochu, což výrazně zlepšuje odvod vody.

Dalšími výhodami variabilního vysoce výkonného běhounu je jeho lepší trakce a zvýšená odezva řízení a to i ve vysokých rychlostech. To znamená, že zatížení na kontaktní ploše je rovnoměrně rozloženo, což vede k vyšší adhezi, vysokému stupni směrové stability a rovnoměrnému opotřebení. Brzdné vlastnosti Falken ZIEX ZE310 ECORUN jsou také působivé: s brzdnou dráhou 43,6 metru při 100 km/h byla pneumatika Falken pouhých 60 cm za vítězem a umístila se v této kategorii na třetím místě. Dobrých výsledků dosáhla pneumatika také v kategoriích kilometrový dojezd a jeho poměr k ceně pneumatiky. Také v kategoriích brzdění a ovladatelnosti na suchu předčila pneumatika Falken několik tradičních prémiových značek.

Celkově se tak Falken ZIEX ZE310 ECORUN umístil mezi pěti nejlepšími testovanými pneumatikami. ZIEX ZE310 ECORUN je k dispozici ve 106 rozměrech od 14 do 19 palců.


NOVÁ LETNÍ PNEUMATIKA FALKEN AZENIS FK520

Díky využití svých rozsáhlých zkušeností z motoristického sportu a přístupu k nejpokročilejším materiálům a simulačním technologiím, oznámil výrobce Falken uvedení nové řady UHP pneumatik pro výkonné vozy.

Falken AZENIS FK520 je vyztužený Aramidem, stejně jako je tomu u závodních pneumatik používaných v motorsportu. Je konstrukčně pevnější a tužší, díky čemuž poskytuje větší stabilitu a přesnější řízení. Použitím nejnovějších konstrukčních technik se podařilo snížit hmotnost pneumatiky o 10 procent ve srovnání s její předchůdkyní. Snižuje se tak hmotnost neodpružených hmot a valivý odpor, čímž se snižuje spotřeba paliva.

Nová konstrukce se odráží ve vynikajícím výkonu pneumatiky za mokra i za sucha. AZENIS FK520 je vybaven novým běhounem „Diamond Cut“. Do vývoje hran dezénového bloku „Diamond Cut“ výrazně vstoupila pokročilá japonská 4D nanosimulace. Uspořádání malých prohlubní účinně snižuje valivý hluk pneumatiky, které je charakteristický pro pneumatiky UHP. Optimalizovaná kontaktní plocha pomáhá zajistit rovnoměrné opotřebení pneumatiky a zlepšuje kontakt s vozovkou. Nový Falken AZENIS FK520 je k dispozici v rozměrech od 17 do 21 palců.

Kompletní nabídku letních pneumatik značky Falken pro rok 2022 si můžete prohlédnout v letáku ZDE