Silný partner pro prodejce kol

Společnost ALCAR BOHEMIA působí na českém trhu od dubna roku 1998. Je výhradním dovozcem a velkoobchodním distributorem ocelových kol značky ALCAR STAHLRAD a ALCAR HYBRIDRAD a hliníkových kol značek AEZ, DOTZ a DEZENT. Od roku 2002 má ve svém sortimentu také ocelová kola pro nákladní vozy značky Hayer Lemmerz - Maxion Wheels. 


V současnosti svým partnerům nabízí přibližně 2500 druhů ocelových a hliníkových kol pro všechny obvyklé osobní, lehké užitkové a off roadové automobily včetně příslušenství ke kolům a doplňkového sortimentu. 
Během svého působení si získala postavení největšího tuzemského dodavatele a prodejce litých a ocelových disků na trhu s náhradními díly. Podnikatelská strategie celého holdingu se upírá k moderním technologiím výroby a inovativním designům. Současně je kladen velký důraz na služby poskytované společně s produktem, tj. na propracovaný logistický systém s dodávkou zboží do 12 nebo 24 hodin od objednávky, prodejní aktivitu, technický servis partnerům, široký sortiment zboží a v neposlední řadě marketingovou podporu produktů a svých partnerů.


Společnost ALCAR BOHEMIA patří do skupiny rakouského holdingu ALCAR, mezinárodní průmyslové a obchodní skupiny, jejíž hlavní obchodní aktivity se koncentrují na výrobu ocelových a litých kol pro osobní a lehké užitkové automobily a na jejich velkoobchodní distribuci. Holding má prostřednictvím svých 31 dceřiných společností zastoupení ve 13 zemích Evropy a také díky této široké síti zaujímá pozici lídra na trhu s náhradními díly.