Alcar

TPMS pro osobní auta

Nová generace  ALCAR Plug&Drive sensor

Nový ALCAR Plug&Drive sensor je naprogramovaný pro okamžité použití na vozidle a tím šetří čas s programováním nebo konfigurací senzoru. Svými 6 variantami nabízí senzor P&D 96% pokrytí nových vozidel (od roku výroby 2018) bez nutnosti programování nebo konfigurace. ALCAR  senzor lze kdykoliv přeprogramovat a společně s ALCAR Unviversal Sensor se jedná o jeden z nejrychleji volně programovatelných senzorů na trhu.

Plug & Drive Sensor

 

Všechny nové ALCAR senzory mají výrazně vylepšenou životnou baterie díky chytrému řízení spotřeby a schválení až do rychlosti 300 km/h pro clamp-in modely. Nová generace ALCAR SENSOR garantuje OE kvalitu. Testováno a certifikováno v TÜV SÜD za velice vysokých požadavků a v náročných podmínkách.

More flexibility for your business

 

Nový “ALCAR Universal sensor” nabízí maximálně univerzální použití  s pokrytím až 99 % vozidel od modelového roku 2018. Velkou výhodou je, že může být naprogramován většinou nezávislých programovacích přístrojů TPMS. ALCAR Universal Sensor lze kdykoliv přeprogramovat. Universal sensor je dostupný se čtyřmi typy ventilků: clamp-in stříbrný, clamp-in černý, clamp-in šedý a snap-in černý.

 

 

Všechny nové ALCAR senzory mají výrazně vylepšenou životnou baterie díky chytrému řízení spotřeby a schválení až do rychlosti 300 km/h pro clamp-in modely. Nová generace ALCAR SENSOR garantuje OE kvalitu. Testováno a certifikováno v TÜV SÜD za velice vysokých požadavků a v náročných podmínkách.

ALCAR SENZOR BLE PRO VŠECHNY VOZIDLA TESLA

 

Nový ALCAR SENSOR BLE funguje 100% stejně jako originální snímač Tesla a nevyžaduje žádné programování. Stejně jako v případě OE senzoru se senzor načítá v průběhu prvních minut jízdy. Proto na aktivaci senzoru není potřeba programovací přístroj TPMS. ALCAR SENSOR BLE pro vozy TESLA je k dispozici pod číslem artiklu S6A108 se stříbrným ventilem, číslem S6A108B s černým ventilem a číslem S6A108G se šedým ventilem.

 

ALCAR SENSOR BLE (Bluetooth technologie Low-Energy) komunikuje prostřednictvím Bluetooth s řídící jednotkou vozidla Tesla a může se použít pro všechny modely Tesla.

Nákladově efektivní OE-náhrada

Nový “ALCAR Single sensor” je předprogramovaný senzor, softwarově identický s OE senzory. Spolehlivý a připravený pro okamžité použití. Single sensor je pro car dealera cenově výhodná alternativa pro většinu běžných automobilů. Výhodné řešení pro obchody a montáž kol ve větších objemech.

Všechny nové ALCAR senzory mají výrazně vylepšenou životnou baterie díky chytrému řízení spotřeby a schválení až do rychlosti 300 km/h pro clamp-in modely. Nová generace ALCAR SENSOR garantuje OE kvalitu. Testováno a certifikováno v TÜV SÜD za velice vysokých požadavků a v náročných podmínkách.

 

 

Široká nabídka OE senzorů

ALCAR doplňuje svou nabídku senzorů nejběžnějšími a nejdůležitějšími OE senzory. Ve webshopu naleznete širokou nabídku senzorů značek Schrader, Continental/VDO, HUF/BH-Sens a Pacific.

 

Sensor assembly video

 

Relearn procedures video

ALCAR TECH600

ALCAR nabízí na míru vyvinuté technické řešení. Vedle nových senzorů je jím přístroj ALCAR TECH600 - nejmodernější a nejrychlejší programovací a diagnostický přístroj TPMS na trhu. Ve spolupráci se společností BARTEC jsme pro vás vyvinuli nový výkonný přístroj TPMS, který vám maximálně usnadní vaše každodenní činnosti. Umožní vám velmi rychlé programování senzorů včetně multiprogramování (naprogramování více senzorů jedním kliknutím) a párování senzorů s vozidlem pomocí bezdrátového modulu OBDII. Obsahuje širokou databázi spárovacích procedur, umí automatické rozpoznání - slepou identifikaci senzoru a je možné ho integrovat do vašeho podnikového informačního systému. Zahrnuje také technologii BLE-Technology pro čtení a diagnostiku senzorů pro všechna vozidla TESLA s využitím BLE pro přijímání indikace baterie a rozsáhlou databázi pro postupy opětovného učení, jakož i tříleté licenční období. Jednorázový speciální upgrade ALCAR nabízí všem dílnám plné pokrytí hlavních výrobců senzorů po celém světě.

Připravený pro multiprogramování

Ve spolupráci se společností BARTEC, předním světovým lídrem v oblasti diagnostických zařízení TPMS, stanovuje ALCAR nové standardy v řešeních TPMS problematiky. Současné programování čtyř univerzálních ALCAR snímačů pomocí diagnostiky ALCAR TECH600 činí proces programování nejen rychlejším, ale také pohodlnějším a především bezpečnějším pro všechny zákazníky ALCARu. Všechna nejnovější vylepšení technických řešení ALCAR jsou výsledkem technické symbiózy a vždy se zaměřují na zlepšení výkonu. Jako specializovaná firma v automobilovém průmyslu můžete využít desetiletí znalostí, abyste ušetřili čas a vydělali peníze.

 

Speciální nabídka pro partnery:

V ALCAR webshopu naleznete speciální nabídku přístroje ALCAR TECH600 společně se senzory ALCAR Universal.

Nová řada senzorů nabízí: 

  • Vyšší pokrytí vozidel
  • Nejrychlejší bezdotykové programování na trhu
  • Větší kampatibilitu s nezávislými přístroji TPMS
  • Vyšší schválenou max. rychlost až 300 km/h
  • Schválení TÜV!

ALCAR TECH350

TECH350 je profesionální diagnostický a programovací přístroj TPMS od společnosti BARTEC, světového lídra na poli diagnostických přístrojů TPMS. Díky široké databázi můžete obsloužit všechna vozidla vybavená TPMS a programovat všechny senzory ALCAR. Díky OBD můžete spárovat senzory a diagnostikovat chyby v TPMS. Přístroj obsahuje všechny potřebné spárovací procedury a čísla senzorů.

 

ALCAR VT56

Od roku 2014, mnoho zákazníků ALCAR začínalo obsluhovat vozy s TPMS s přístrojem ALCAR VT56. Velký barevný displej a široká databáze dokázali zákazníky přesvědčit. ATEQ se nadále spoléhá na svou vlajkovou loď a bude ji podporovat i v budoucnu aktualizacemi. VT56 umožňuje naprogramovat všechny senzory ALCAR.

 

Software & Příslušenství

 

Aktualizace 

Prostřednictvím programu TPMSDesktop od BARTEC, můžete aktualizovat přístroj ALCAR TECH600 nebo TECH300. Aktualizace obsahují například nové modely vozidel, spárovací procedury, rozšířené OBD pokrytí a nové programovací kódy pro naše univerzální senzory. Kromě toho TPMSDesktop umožňuje vytvořit rozhraní pro přenos dat do vašeho skladového systému!

Pro ALCAR VT56, ATEQ poskytuje webVT PC software, prostřednictvím kterého je vaš VT56 vždy aktuální.

Licence

Vypršela vám platnost vašeho přístroje TPMS? Bez obav! V ALCAR webshopu naleznete možnost prodloužit licenci pro všechny přístroje ALCAR TPMS.

Upgrade

Pro náš nový TPMS přístroj ALCAR TECH600 nabízíme jedinečnou možnost upgradu na plné pokrytí pro všechny pneuservisy. Díky němu budou moci naprogramovat univerzální senzory hlavních výrobců senzorů. Po zadání kódu můžete programovat univerzální senzory od Schrader, HUF/BH-Sens a Alligator navíc kromě ALCAR senzorů (ALCAR Sensor + ALCAR by Schrader).

Příslušenství k přístrojům

Ztratila se vám nebo poškodila nějaká součástka? Nabízíme vám náhradní díly i pro váš přístroj TPMS. Konektor OBD, Bluetooth OBD nebo nabíjecí stanice, máme správnou náhradu pro váš přístroj od BARTEC nebo ATEQ.

ALCAR doporučuje výměnu všech potřebných komponentů TPMS ventilů pokaždé když měníte pneumatiky, aby byla zaručena optimální funkčnost systému.

V ALCARu naleznete správné ventilky pro všechny OE senzory předních výrobců stejně jako všechny běžné aftermarketové senzory. ALCAR TPMS konfigurátor vás bude navigovat ke správnému ventilu nebo si ho můžete jednodušše nalézt v našem seznamu příslušenství.

Zatímco snap-in ventily (gumové) je třeba měnit celé, u clamp-in (kovových) ventilů by se měly zkontrolovat alespoň gumové těsnění, převlečná matice, tělo a čepička ventilu a v případě potřeby jednotlivé části vyměnit.

Široká nabídka náhradních dílů od ALCAR zahrnuje všechny díly od hlavních výrobců senzorů.  V ALCAR TPMS konfigurátoru, si můžete objednat správný náhradní díl nebo ho můžete jednodušše nalézt v našem seznamu příslušenství.

 

Díky sadě nářadí ALCAR TPMS máte k dispozici vše potřebné pro správnou montáž a nastavení TPMS senzorů. Zkalibrovaný momentový klíč s příslušenstvím, klíč pro montáž ventilku nebo malý klíč T6 pro starší modely senzorů. Sadu nářadí naleznete pod číslem SKA001 v sekci Členové.

 

ALCAR TPMS konfigurátor je skvělým pomocníkem pro váš TPMS byznys. Konfigurátor zobrazuje všechny informace vážící se k senzorům přehledně a zároveň v detailu. Nalezente zde číslo jakéhokoliv senzoru, můžete si přečíst spárovací procedury u jednotlivých vozidel i si je vytisknout, nalézt náhradní díly k senzorům i náhradní ventily. Strukturovaný, přehledný a vždy aktuální – ALCAR TPMS konfigurátor.

REGISTRUJTE SE V SEKCI ČLENOVÉ A VYZKOUŠEJTE NOVÝ KONFIGURÁTOR.

 

ALCAR TPMS. V těchto videích vám ukážeme celý proces TPMS: Jak zkontrolovat stav senzorů a systému TPMS, provést dignostiku, namontovat, naprogramovat a načíst senzory do elektronické řídící jednotky vozidla - ECU.  ALCAR Sensor Plug&Drive, ALCAR Sensor Universal, ALCAR TECH600 od BARTEC

Video kompletní procedura

 

Školící videa

         

Image videa

         

TŘI základní typy spárovacích procedur pro senzory TPMS:

Auto Learn – Automatické načtení senzorů během jízdy, bez nutnosti cokoliv ve vozidle nastavit. V některých případech (BMW) je nutné proces aktivovat v palubním počítači.

Tip: Zastavte vůz na 20 minut, aby se systém rekalibroval. Vůz si nemusí vyhledat nové senzory pokud výměna kol proběhla příliš rychle. Spárovací procedura trvá od 5 do 20 minut během které vám doporučujeme jet minimální rychlostí 20 km/h.

OBD – Načtení a nahrání dat ze senzorů probíhá pomocí diagnostického přístroje TPMS s OBD adaptérem přímo do řídící jednotky vozidla. Data jsou nahrána bez nutnosti jízdy.

Tipy pro případ nesnází: Nahrajte ID nových senzorů prostřednictvím OBD a počkejte 5 minut (přístroj je stále zapnutý, vůz má zapnutou elektroniku a jsou stále propojeni). Poté vypněte a znovu zapněte elektroniku vozu a počkejte dalších 5 minut. Mezitím znovu načtěte senzory vaším TPMS přístrojem. Poté jeďte vozem alspoň 10 minut. 

Stationary – Použijte přístroj TPMS ve spárovacím režimu. Nová ID senzorů mohou být do řídící jednotky nahrána bez jízdy autem. Vyvolejte spárovací proceduru pomocí palubního počítače a načtěte senzory přístrojem TPMS.

Tato metoda je běžná u amerických automobilů, v Evropě ji využívá např. Opel nebo Ford.

Tip: Spárovací mód nastavíte v menu automobilu nebo, pokud je to možné, současným stisknutím tlačítka zamykání a odemykání vozu. Předtím zatáhněte ruční brzdu.

E-mail: tpms@alcar.cz

Tel: 281 094 100

Členové