Vzrušující kola pro elektrické automobily

Elektromobilita nadále nabírá na tempu. Téměř každý renomovaný výrobce nabízí plně elektrické modely automobilů v několika třídách. Středně velká SUV se v současnosti těší zvláštní oblibě, a to se týká i těch, které jsou poháněná klasickým palivem. Tři středně velká SUV od značek BMW, Škoda a Volvo, vhodná pro rodiny a každodenní použití, plní požadavky mnoha motoristů. Proto značka AEZ vyvinula kola speciálně pro těžší elektromobily, které vyžadují vysokou nosnost. Designy AEZ Porto a AEZ Panama, každý ve dvou barevných provedeních.

 

Komfortní Škoda Enyaq

Populární značka Škoda představuje technicky i vizuálně přitažlivá auta s promyšlenou praktičností pro každodenní používání s mimořádně výhodným poměrem výkonu a ceny. Enyaq je středně velké SUV s pohonem zadních kol, které je dostupné s bateriemi různých velikostí (52, 58 a 77 kWh), přičemž dojezd se pohybuje mezi 360 a 540 km. Elegantní Enyaq kombinuje dostatek prostoru s agilitou vhodnou do města a dobrým komfortem na delší cestování.

Atraktivní vzhled tohoto 2tunového elektromobilu z Česka ještě umocňuje design litého kola AEZ Porto, který se perfektně hodí k elektromobilu tohoto kalibru. Design Porto je k mání s leštěnou čelní plochou v kombinaci s šedým metalickým lakem nebo v jednolitém matně černém lakování. Díky příslušným schválením lze AEZ Porto bez problémů používat v rozměrech od 18 do 21 palců zejména pro čistě elektrické bateriové (BEV), hybridní (HEV) a plug-in hybridní (PHEV) automobily.

Kabina Enyaqu dlouhého 4,64 metru má velkorysé uspořádání, kufr po sklopení opěradla pojme až 1 710 litrů. S pěti pasažéry na palubě je stále prostor pro minimálně 585 litrů. Ovládání je nejmodernější, obsahuje centrální dotykový displej a posuvné ovladače známé od VW, zatímco Apple CarPlay nebo Android Auto spojují mobilní telefony a palubní infotainment.

Dynamické BMW iX3

Model iX3, jak BMW označuje svoji elektrickou verzi úspěšné řady SUV X3, je o něco větší než Škoda Enyaq. Pověstná dynamická X3 s vysokým posedem přenesla své geny i do plně elektrického iX3, čehož příkladem je adaptivní odpružení, které se stisknutím tlačítka mění z pohodlného na sportovní, zároveň se snížením těžiště o 7,5cm v porovnání s benzinovým motorem. iX3 má maximální výkon 210 kW (286 k) a je dodáván s 80 kWh baterií. Výsledkem je, že e-BMW s hmotností přesahující 2,2 tuny se dokáže pohybovat velice agilně.

Kolo AEZ Panama dark se zkříženými paprsky kombinuje dynamický vzhled a mimořádnou odolnost, přičemž jeho prémiová povrchová úprava skvěle ladí s moderním SUV střední velikosti iX3. Vysoká nosnost kola 1 025 kg se perfektně hodí pro prémiová SUV i BEV. Se schválením ECE v originálním rozměru může být 20palcový disk AEZ Panama namontován bez dodatečného zápisu do TP vozidla.

S délkou 4,73 metru a objemem zavazadlového prostoru mezi 510 a  po sklopení sedadel 1 560 litrů mají cestující i zavazadla dostatek místa v individuálně nastavitelné kabině vozidle. Bezpečnost zvyšují četné asistenční systémy a díky propojení navigace a inteligentního tempomatu iX3 také velmi dobře hospodaří s energií.

Sebevědomé Volvo XC40 Recharge Pure Electric

Volvo přijalo výzvy e-mobility a plánuje do roku 2025 prodávat zhruba polovinu svých aut jako plnohodnotné BEV, počínaje SUV modelem XC40. Svým výrazným „švédským“ designem se mírně odlišuje od konkurence a s dodatečným motorem na zadní nápravě je XC40 k dispozici také s pohonem všech kol. Má maximální výkon 300 kW (408 k), což zaručuje sebevědomý jízdní výkon.

S vlastní hmotností 2,2 tuny klade elektrické Volvo XC40 speciální požadavky také na nosnost kol, které s rezervou splňuje design AEZ Panama dark s nosností 1 025 kg. Konkávní křížové paprsky s dvoubarevnou povrchovou úpravou s leštěnou čelní plochou a matným grafitovým lakováním lze okamžitě použít v 19 palcích díky schválení ECE.

Velmi příjemný vnitřní prostor modelu XC40 má dostatek prostoru pro pasažéry a zavazadla, použité materiály dostávají prémiovému segmentu. Baterie s kapacitou 78 kWh poskytuje dojezd až 428 km, jako speciální výbavu si majitelé BEV mohou objednat tažné zařízení přímo od Volva s nosností až do 1500 kg tažené hmotnosti.

Všechny výše uvedené modely lze perfektně kombinovat s koly značky AEZ. Díky schválením a certifikacím, které AEZ nabízí, lze montáž většinou provést bez potřeby dodatečného zápisu do TP. Prohlédněte si kompletní nabídku v našem 3D konfigurátoru kol.