VÝROBA A KVALITA ALCAR
NEJVYŠŠÍ KVALITA VE VÝROBĚ DESIGNOVÝCH KOL

Produktovou strategií ALCAR BOHEMIA je dodávat kola v nejvyšší kvalitě. Vysoká kvalita není jen otázkou vzhledu, ale především bezpečnosti.
ALCAR AEZ DOTZ DEZENT ENZOALCAR AEZ DOTZ DEZENT ENZO

VÝROBA LITÝCH A OCELOVÝCH KOL
KOLA V NEJVYŠŠÍ KVALITĚ

ALCAR, lídr v segmentu litých kol na evropském trhu náhradních dílů, zahájil plný provoz v závodu ALCAR Wheels GmbH v Neuenrade (Severní Porýní Vestfálsko) v březnu 2005. Úspěšně se tak uzavřel největší stavební projekt v historii firmy. Objem investic pro jeho modernizaci a rozšíření činil 13 milionů Euro. Plánovaná roční výroba tímto vzrostla na 1,2 milionu kol z lehkých slitin a na místě vzniklo 50 nových pracovních míst.
Skupina ALCAR tímto naplňuje svojí hlavní strategii: „Made in Germany“ – hlásí se k tradiční kvalitě německé výroby a zaměřuje se na inovace a nejnovější výrobní technologie.
Stále více konkurentů se soustřeďuje na snižování nákladů přemisťováním výroby do zemí s nízkými mzdami.
ALCAR jde jinou cestou a soustřeďuje výrobu svých značek litých kol AEZ, DOTZ, DEZENT a ENZO do svého vlastního závodu.

Motto: "Prosperita díky kvalitě a flexibilitě".

ALCAR STAHLRAD
Ocelová kola ALCAR STAHLRAD se vyrábí v úzké spolupráci s předními světovými výrobci ocelových kol. Skupina ALCAR spolupracuje velice úzce s výrobcem originálních dílů Maxion Wheels. Přes 90 procent objemu výroby ALCAR STAHLRAD se vyrábí ve výrobních závodech Maxion Wheels nebo ve vlastním výrobním závodu ALCAR Whnels GmbH, který leží poblíž Lugana ve švýcarském kantonu Tessin. Holding ALCAR ho převzal v roce 1995 a dnes je hlavním výrobním závodem ocelových kol uvnitř skupiny ALCAR. ALCAR Wheels  GmbH má dnes roční výrobní kapacitu více než 2 miliony ocelových kol.
V posledních letech se závod specializoval na pokrytí potřeb trhu náhradních dílů. Díky pružným pracovním a výrobním metodám je schopen okamžitě reagovat na náhlé změny poptávky na trhu.

Značka ALCAR STAHLRAD znamená výrobu ocelových kol v top kvalitě "Made in Switzerland”.

ALCAR STAHLRAD WEBSITE


SORTIMENT
SPOLEČNOST

NEJVYŠŠÍ KVALITA V PRODUKCI DESIGNOVÝCH KOL 


Kola od ALCAR Wheels GmbH prochází ve výrobě deseti stupni kontroly kvality, začínající zkouškou suroviny, 100% testováním kol rentgenem, prosakovacími zkouškami, testováním ohebnosti a zkouškám laku, kdy je kolo vystaveno po několik dní žíravým párám.
Specialisté jako ALCAR Wheels GmbH využívají přídavné 3D testovací zařízení a heliové testy hustoty. Známka kvality „Made in Germany“ je odlévána na vnitřní stranu
každého kola ALCAR. Jen tehdy to znamená, že naši zákazníci dostávají
kvalitní kolo vyrobené v Německu. V továrně ALCAR v Neuenrade se vyrábí litá kola na špičkové úrovni, kterou zabezpečují vysoce automatizované procesy výroby od zpracování
suroviny přes odlévání, až po lakování. ALCAR bere označení „Made in Germany“ velice vážně. Vyvíjení pokrokových designů a používání moderních technologií výroby jsou základními kameny, na kterých buduje své prestižní postavení.