Čas přezouvání je tu

Zatímco se listnaté stromy zbavují listí, aby se připravily na zimu, DOTZ doporučuje vyměnit letní pneumatiky za zimní, protože až nasněží, bude již pozdě.

Letní pneumatiky výrazně zvyšují riziko nehody v zimě
Abychom se vyhnuli předsudkům hned na začátku: riziko dopravní nehody není v zimě větší než v létě. Existují však rozdíly v typech nehod. Ztráta kontroly nad vozidlem nebo nedobrždění se vyskytují mnohem častěji právě v zimním období. V rámci studie Gidas (German In-Depth Accident Study) vědci zjistili, že 94 procent všech nehod se stává na zasněžených vozovkách. Většina nehodje způsobená nedostatečnou přilnavostí pneumatik. Pro vaši vlastní bezpečnost a také pro naplnění zákonných požadavků jsou zimní pneumatiky absolutní nutností!

Neoddělitelné - pneumatiky a disky
Bez pneumatiky není možné namontovat žádný disk a bez disku není možné namontovat pneumatiku. Tato neoddělitelná symbióza však znamená i to, že musí být vzájemně technicky kompatibilní. Abyste se v této "technické džungli" vyznali, DOTZ vám nabízí svůj online konfigurátor kol. Každý řidič si může rychle a lehko nakonfigurovat 100% vhodnou kombinaci disků a pneumatik na své vozidlo včetně informací o vhodných senzorech TPMS, v případě, že je jimi vozidlo vybaveno, a vhodných bezpečnostních šroubů či matic. Kromě toho k zakoupeným kolům dostanete Typový list a certifikát TÜV.

Stylový i v zimě
Žádný fanoušek aut nechce jezdit na neatraktivních kolech ani v zimě. Připravili jsme pro vás výběr špičkových designů pro nadcházející zimní sezónu.

DOTZ Misano Grey
Konkávní konstrukce je o dosažení maximální hloubky paprsků. DOTZ Misano grey je schválené pro širokou škálu vozidel, jakými jsou Audi A3 až A5, BMW 1 až 5, nový Mercedes A-třídy nebo VW Golf, kterým nabízí skvělou možnost individuálního vzhledu.

DOTZ Revvo black Edition
DOTZ stvořil >>Revvo<luci. Díky velkému zájmu představila značka DOTZ design Revvo i v celočerném laku.
K dispozici je pro mnoho modelů od Škody Octavia po BMW3, kterým dodá černou eleganci.

DOTZ CP5
Asymetrie pětipaprskového designu DOTZ CP5 vytváří v pohybu dynamiku, kterou umocňuje grafitové lakování. Disk s otevřeným, agresivním a sportovním designem boduje v zimě i díky odolnému třívrstvému lakování SR3.

Jak je vidět, aspekt bezpečnosti a atraktivní design se vzájemně nevylučují. Právě naopak!

Nezapomeňte přezout disky a pneumatiky a bavte se při konfigurování vašich vysněných kol.
DOTZ Wechselzeit 1DOTZ Wechselzeit 3DOTZ Wechselzeit 2
DOTZ