Cestou necestou

Bild7

Kola nejen vylepšují vzhled automobilu, ale také musí splňovat technické požadavky každého vozidla. To je zvláště důležité pro terénní automobily, protože kromě zákonných předpisů, které jsou součástí postupu schvalování ráfků, musí kola odolat vysokému zatížení a vnějším nárazům. Výběr správného materiálu proto hraje důležitou roli. Zda hliník nebo ocel se budete muset rozhodnout podle požadavků na příslušný terénní vůz.

Pro offroadový životní styl nabízí DOTZ litá kola s vizuálně nápaditým designem a zároveň robustní nosnou konstrukcí. 

DOTZ MODULAR, DOTZ DAKAR a DOTZ PHARAO jsou ocelová kola, do kterých lze použít středové krytky nábojů, které zabraňují vniknutí nečistot do náboje kola.

DOTZ MODULAR

Stříbrné ocelové kolo o rozměrech 7 x 16 palců bylo vyvinuto výhradně pro VW Amarok a může být namontováno bez dodatečného zápisu do TP vozidla. Kolo které zvládne jakoukoliv výzvu.

DOTZ MODULAR BEADLOCK

Lesklé černé ocelové kolo DOTZ kromě působivého vzhledu přináší i vlastnosti využívané u vojenských vozidel. Kola v designu beadlock snesou extrémní zátěž, vysoký točivý moment a nízký tlak v pneumatikách.

DOTZ DAKAR

Stříbrný ocelové kolo se snadno čistí díky speciálnímu povrchovému laku a díky svým klasickým konturám zajišťuje dokonalý offroadový vzhled. Kolo 4x4 ve velikostech 15 až 17 palců a šířce ráfku až 8 palců je spolehlivým partnerem, který je připraven na jakékoliv dobrodružství.

DOTZ Dakar je také k dispozici ve verzi DARK, kteá nabízí lesklý černý povrch, například pro pick-upy, jako jsou Mercedes třídy X, Nissan Navarra a Renault Alaskan.

DOTZ PHARAO

S tímto ocelovým kolem DOTZ odoláte vlhkému vzduchu v džungli i horkému pouštnímu písku. Nečistoty a písek nezanechávají žádné viditelné stopy a díky speciální povrchové úpravě je lze snadno smýt. U modelů Hyundai, Mitsubishi, Nissan a Ford lze DOTZ PHARAO namontovat na vůz bez nutnosti zápisu do TP.

Litá kola dokáží také hodně zabrat, jak dokazuje design DOTZ CRUNCH.

Masivní ráfek se šesti paprsky je robustní a přitahuje pozornost. Výrazný, lesklý černý povrch s extra leštěným límcem a středem kola přispívají k výjimečnému vzhledu.

Díky pěti a šestiděrovému uchycení je k dispozici pro nejběžnější terénní automobily.

Kolo nebude jezdit samo

Správná volba pneumatik je zásadní i pro jízdu ve volné přírodě. Nejlepší je nechat své každodenní pneumatiky na silnici, skutečný offroad potřebuje terénní pneumatiky, které byly vyvinuty tak, aby splňovaly požadavky na jízdu mimo silnici.

Pro amatérský offroad jsou ideální kombinované pneumatiky určené na silnici i do terénu. Zajišťují dobrou přilnavost a zaujmou nízkou hlučností na nerovných silnicích, a to jak v běžném silničním provozu, tak při výletu mimo asfalt. Pokud se zatížení a námaha mimo silnici zvýší, měli byste se rozhodnout pro klasické terénní pneumatiky, které poskytují lepší profil běhounu a jsou odolnější.

Pokud rádi jezdíte daleko od zpevněných silnic, zvolíte mud terrain pneumatiky, které nabízejí nejvyšší odolnost proti propíchnutí při přejíždění blátivého nebo skalnatého terénu. 

Proto doporučujeme před nákupem pneumatiky rozmyslet, v jakém terénu se budete nejčastěji pohybovat.

Bild5

Bez ohledu na to, kterou pneumatiku nazujete, kola DOTZ se perfektně hodí pro každou výzvu. Ať už jsou ocelová nebo z lehké slitiny - jsou díky svému prvotřídnímu, vysoce kvalitnímu laku optimálně chráněna proti písku, blátu a kamení. Po jízdě v terénu stačí opláchnout vůz pomocí houby a vysokotlakého čističe a můžete začít další dobrodružství.

Chcete pomoci vybrat, která kola DOTZ se nejlépe hodí pro vaše terénní auto? Projděte si náš konfigurátor kol, prohlédněte svůj vůz na kolech z různých úhlů a porovnejte technické údaje. V nabídce kol DOTZ pro terénní vozidla určitě najdete to pravé kolo pro vás.