Na zimní jízdu je důležité být připraven jak po stránce vzhledu, tak technologie. Kolo, které spolehlivě odolá všem náporům ledu, sněhu, štěrku nebo posypové soli je toho dobrým příkladem.

Stejně jako AEZ Berlin black, který díky laku SRC (Salt&Sun Resistant Coating/lak odolný vůči soli a slunci) odhání všechny obavy z jízdy v zimním období. AEZ Berlin je dostupný v barevné variantě s lesklým černým lakem a v kombinaci černého laku a leštěné čelní plochy. Tento nejnovější výtvor výrobce AEZ s hvězdicovým designem byl vyvinutý speciálně pro vozy Mercedes. Berlin black skvěle doplní krále hot hatchů, Mercedes-AMG A 45 S, který má kromě všech ostatních všeobecných superlativů několik zajímavých prvků, a to zejména pro zimu.

Nejvýkonnější čtyřválec na světě

Mercedes-AMG při svém uvedení na trh chválil model A 45 S jako „super hatchback“ a to zcela oprávněně. Počínaje motorem, který ručně montuje jeden specializovaný mechanik, jak je u AMG běžnou praxí. Stanovil nový rekord, výkon 421 koňských sil z objemu dvou litrů z něj dělá v současnosti nejvýkonnější sériově vyráběný čtyřválec. Sprintem z 0 na 100 km/h za 3,9 sekundy vysílá hatchback do světa jasnou zprávu o své agilitě. Volitelně je možná maximální rychlost 270 km/h (v sérii 250 km/h), což potvrzuje tvrzení o „superautě“ i z hlediska jeho výkonu.

Sporťák na první pohled

Na rozdíl od svých „civilních“ sourozenců se A 45 S nedrží zpátky ani pokud jde o jeho vzhled. Mohutné větrací otvory vpředu, čtyřtrubkový výfukový systém o průměru 90 mm, excentrický střešní spoiler nebo zadní difuzor A 45 S AMG doslova vyrazí dech. Spojení s AEZ Berlin black v rozměru 9x19 palců (ET52) s pneumatikami o rozměru 255/35 je naprosto bezproblémové. Dvacet propletených dvojitých paprsků s výrazným leštěným okrajem ráfku zaujme i při pohledu na celkově divoký vzhled AMG. Řidiči AMG si nemusí lámat hlavu se zápisem kol do TP vozidla, protože kolo je schváleno v originálním v rozměru 8,5x19 ET46 s pneumatikami 245/35. Ve 3D konfigurátoru potom kol najdete nabídku dalších designů kol, které jsou díky své SRC úpravě vhodné pro zimní použití.

Divoký pes na krátkém vodítku

Zejména v zimě vytáhne z klobouku pár triků sofistikovaný sériový pohon všech kol 4MATIC+ přenášející výkon v kombinaci s osmistupňovou dvouspojkovou převodovkou. Při každodenním používání poskytuje optimální trakci na zasněžených silnicích, zatímco na závodním okruhu zvyšuje jízdní dynamiku pomocí vektorování točivého momentu chytrým rozdělováním hnacích momentů nejen mezi nápravy, ale také mezi obě zadní kola. A pro vysoce ambiciózní řidiče je k dispozici režim drift, který ukazuje, jak moc cool vypadá AEZ Berlin black během driftování, které by samozřejmě mělo být prováděno pouze na uzavřené trati.