StylOVÝ A MODERNÍ – PROSTĚ TAKOVÝ,
JAKÝ MÁ Volkswagen BÝT

AEZ STRIKE - kolo, které s ním dokáže držet krok

Větší, širší, silnější
V segmentu SUV je značka VW velice silná, ale prémiovým modelem stále zůstává Touareg. Vzhledem k tomu, že tento cenový segment má rád velikost, i nový Touareg je širší a delší než jeho předchůdce. To je samozřejmě poznat také v zavazadlovém prostoru, který nyní při složených zadních sedadlech dosahuje objemu 1800 l. Jediná věc, u které VW ubral je hmotnost, která se snížila o téměř 106 kg.

Hodnotný interiér
Touareg je skutečné luxusní VW. To je zřejmé hned od první chvíle, kdy se do něj usadíte. Atmosféru dotváří použité dřevěné prvky v kombinaci s chromovými a hliníkovými detaily. S výjimkou osvědčených ovládacích prvků hlasitosti zmizela ostatní "tlačítka" z palubní desky, a vytvořila tak prostor pro nový informační systém "Innovision Cockpit".

Pod kapotou 
Základním modelem je turbodiesel V6 s výkonem 286 koní s pohonem všech kol a 8-stupňovou automatickou převodovkou. K dispozici je také třílitrový diesel s výkonem 230 koní a naftový 8válec s objemem 4 litry a výkonem 421 koní. Kromě nich je k dispozici také 3-litrový benzinový motor s výkonem 340 koní a vzhledem k tomu, že VW myslí na životní prostředí, mohou si zákazníci zvolit i plug-in hybrid o výkonu 367 koní.

Jen jeden může držet krok
VW Touareg slibuje sílu a výkon. To vyžaduje odpovídající masivní kolo. AEZ Strike v rozměru 9x20 je perfektní volbou. Je totiž vhodné pro vysoké zatížení, což z něj dělá ideálního partnera pro těžké SUV. Deset dvojitých úzkých paprsků, které jsou vytaženy až k okraji ráfku, vytváří nepřehlédnutelný design. Jedinečný třívrstvý lak SR3 pak zajišťuje, že kolo bude stylovým společníkem vozu po mnoho let.


VW-Touareg-on-AEZ-Strike- (1) VW-Touareg-on-AEZ-Strike- (2)

VW-Touareg-on-AEZ-Strike- (3) VW-Touareg-on-AEZ-Strike- (4)

VW-Touareg-on-AEZ-Strike- (5) VW-Touareg-on-AEZ-Strike- (6)