Řada AEZ Forged
prémiová kvalita je tím, čím se odlišuje

Tradice a moderní pojetí často leží blízko sebe. Někdy se dokonce prolínají v jediném, neobyčejném produktu. AEZ nyní vstupuje se svou řadou AEZ Forged do prémiové třídy ultra lehkých kovaných kol.

AEZ Steam.forged je prvním kovaným kolem od AEZ se schválením ECE, díky kterému ho mohou okamžitě použít automobily Tesla S a X.

Kovaná hliníková kola mají dlouhou tradici. Jejich první testy v automobilovém odvětví se uskutečnily již na začátku třicátých let devatenáctého století. A od té doby se toho událo spousta nového.

 
aez dotz dezent stahlrad konfigurator felgen wheels 
 

Redukce hmotnosti na maximum

 
Kovaná hliníková kol mají svůj původ v motoristickém sportu. Mezi důvody nalezneme jejich vysokou odolnost, velice nízkou hmotnost a v důsledku toho perfektní vhodnost pro sportovní jízdu. To dává kovaným kolům jasnou výhodu oproti odlévaným kolům a i navzdory vyšší pořizovací ceně se tak mnoho motoristů nechalo přesvědčit a vybralo si kovaná kola, která se pyšní těmito významnými přednostmi. Individualizace vozu může někdy vést ke zdlouhavým schvalovacím procedurám. To však není případ novinky AEZ Steam.forged, která má schválení ECE.
AEZ FORGED SERIES DOTZ DEZENT STAHLRAD KONFIGURATOR
 

Kola Bez starostí


AEZ nabízí Steam.forged je k dispozici v přesných rozměrech 8.5x21 a 9x21 exkluzivně pro model Tesla S a v rozměrech 9x22 a 10x22 pro model Tesla X. Hmotnost hraje u sportovních vozů Tesla klíčovou roli. Proto se AEZ v prvním kroku zaměřil se svou řadou kovaných kol především na co nejlepší výkon, který s jejich pomocí mohou automobily dosáhnout.

MOBILITA BUDOUCNOSTI

Vývoj v posledních letech ukázal, že je třeba uskutečnit opatření v oblasti budoucí mobility. Díky vynikajícím vlastnostem materiálu hrají kovaná kola stále důležitější roli mezi budoucími požadavky automobilového sektoru.
aez forged series dotz dezent stahlrad konfigurator

 

AEZ FORGED DOTZ DEZENT STAHLRAD KONFIGURATOR

 

AEZ FORGED DOTZ DEZENT STAHLRAD KONFIGURATOR

 

AEZ FORGED SERIES DOTZ DEZENT STAHLRAD KONFIGURATOR

 

AEZ FORGED SERIES DOTZ DEZENT STAHLRAD KONFIGURATOR

 

AEZ FORGED SERIES DOTZ DEZENT STAHLRAD KONFIGURATOR

 

 
MAXIMÁLNÍ REDUKCE HMOTNOSTI

Materiál v podobě hliníku 6061 T6 je používán v lehkých konstrukcích v leteckém průmyslu a má nejlepší předpoklady i pro výrobu kovaných kol. AEZ maximálně využil všech technických možností a u této novinky vytvořil vyvážený design s elegantně zakřivenými paprsky. Přes 30% snížení hmotnosti dokáže kolo unést stále vysokou zátěž. To je možné díky vyspělé technologii kování, která dosahuje vyšší pevnosti při menší tloušťce materiálu v porovnání s obvyklými litými koly. Po technické i optické stránce se AEZ zaměřil také na další výrobní krok a pohledová strana tohoto hliníkového kola tak podstupuje keramické leštění. Nakonec se na kolo nanáší extrémně tvrdý bezbarvý lak, který kolo chrání před vnějšími vlivy.

AEZ Steam.forged – Technické údaje:

Rozměry:
8,5x21, 9,0x21, 9,0x22, 10,0x22 palců
Lakování: keramicky leštěné
Konstrukce:
kované
Nosnost:
až 1030 kg
ECE:
Tesla Model S a Model X
TPMS:
100 % TPMS-FIT

aez dotz dezent stahlrad konfigurator wheels felgenaez dotz dezent stahlrad konfigurator wheels felgenaez dotz dezent stahlrad konfigurator felgen wheels 
aez dotz dezent stahlrad konfigurator felgen wheels