VÝROBA A KVALITA ALCAR
NEJVYŠŠÍ KVALITA VE VÝROBĚ DESIGNOVÝCH KOL

Produktovou strategií ALCAR BOHEMIA je dodávat kola v nejvyšší kvalitě. Vysoká kvalita není jen otázkou vzhledu, ale především bezpečnosti.
ALCAR AEZ DOTZ DEZENT ENZOALCAR AEZ DOTZ DEZENT ENZO

VÝROBA LITÝCH A OCELOVÝCH KOL
KOLA V NEJVYŠŠÍ KVALITĚ

AEZ, lídr v segmentu litých kol na evropském trhu náhradních dílů, zahájil plný provoz v závodu AEZ Produktion GmbH v Neuenrade (Severní Porýní Vestfálsko) v březnu 2005. Úspěšně se tak uzavřel největší stavební projekt v historii firmy. Objem investic pro jeho modernizaci a rozšíření činil 13 milionů Euro. Plánovaná roční výroba tímto vzrostla na 1,2 milionu kol z lehkých slitin a na místě vzniklo 50 nových pracovních míst.
Skupina ALCAR tímto naplňuje svojí hlavní strategii: „Made in Germany“ – hlásí se k tradiční kvalitě německé výroby a zaměřuje se na inovace a nejnovější výrobní technologie.
Stále více konkurentů se soustřeďuje na snižování nákladů přemisťováním výroby do zemí s nízkými mzdami.
AEZ jde jinou cestou. Samostatné značky DOTZ, DEZENT a ENZO se vyrábí také v AEZ Produktion.

Motto: "Prosperita díky kvalitě a flexibilitě".

ALCAR STAHLRAD
Ocelová kola ALCAR STAHLRAD se vyrábí v úzké spolupráci s předními světovými výrobci ocelových kol. Skupina ALCAR spolupracuje velice úzce s výrobcem originálních dílů Hayes Lemmerz . Přes 90 procent objemu výroby ALCAR STAHLRAD se vyrábí ve výrobních závodech Hayes Lemmerz nebo ve vlastních výrobních závodech ALCARu - ALCAR Ruote SA. Tento závod leží poblíž Lugana, ve švýcarským kantonu Tessin. Holdingem ALCAR byl převzat v roce 1995 a dnes je hlavním výrobním závodem ocelových kol uvnitř skupiny ALCAR. ALCAR Ruote SA má dnes roční výrobní kapacitu více než 2 miliony kol.
V posledních letech se závod specializoval na pokrytí potřeb trhu náhradních dílů. Díky pružným pracovním a výrobním metodám je schopen okamžitě reagovat na náhlé změny poptávky na trhu.

Značka ALCAR STAHLRAD znamená výrobu ocelových kol v top kvalitě "Made in Switzerland”.

ALCAR STAHLRAD WEBSITE


SORTIMENT
SPOLEČNOST

NEJVYŠŠÍ KVALITA V PRODUKCI DESIGNOVÝCH KOL 


Kola od AEZ Leichtmetallräder prochází ve výrobě deseti stupni kontroly kvality, začínající zkouškou suroviny, 100% testováním kol rentgenem, prosakovacími zkouškami, testováním ohebnosti a zkouškám laku, kdy je kolo vystaveno po několik dní žíravým párám.
Specialisté jako AEZ Leichtmetallräder využívají přídavné 3D testovací zařízení a heliové testy hustoty. Známka kvality „Made in Germany“ je odlévána na vnitřní stranu
každého kola AEZ. Jen tehdy to znamená, že naši zákazníci dostávají
kvalitní kolo vyrobené v Německu. V továrně AEZ v Neuenrade se vyrábí litá kola na špičkové úrovni, kterou zabezpečují vysoce automatizované procesy výroby od zpracování
suroviny přes odlévání, až po lakování. AEZ bere označení „Made in Germany“ velice vážně. Vyvíjení pokrokových designů a používání moderních technologií výroby jsou základními kameny, na kterých buduje své prestižní postavení.